organizacja od 1 wrzesnia 2020

21.08.2020 r.

Szanowni Państwo,

1. Przedszkole od 1 września 2020 r. będzie otwarte w godzinach 6:30 – 17:00, jednakże godziny pracy mogą ulec zmianie.
  2. Schodzenie się dzieci do Przedszkola 6:30-8:00, odbieranie dzieci 13:00-17:00.
  3. W okresie adaptacji zaleca się skrócenie pobytu dziecka w Przedszkolu.
  4. W okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV2:
    1. Przekazywanie dziecka personelowi Przedszkola odbywa się w drzwiach wejściowych. Rodzic przyprowadzający i odbierający dziecko musi mieć zasłonięty nos i usta. Personel podczas odbierania i wydawania dziecka jest w masce lub w przyłbicy. Dziecko po wejściu do placówki zmienia obuwie i od razu myje ręce mydłem dezynfekującym. Rodzice nie będą mogli wejść do pomieszczeń Przedszkola.
    2. Podczas pobytu dziecka w Przedszkolu rodzice mają zawsze włączone telefony komórkowe i zapewniają Placówce możliwość szybkiego kontaktu.
    3. Dziecko nie przynosi ze sobą żadnych przedmiotów z domu (zabawki, książeczki, misie itp.).
    4. Rozmowy z personelem przedszkola są ograniczane do niezbędnego minimum.
    5. Do przedszkola nie mogą być przyprowadzane dzieci, u których występują jakiekolwiek objawy przeziębienia (gorączka, katar, kaszel, duszności, wymioty, biegunka, wysypka, bóle mięśni, utrata smaku, utrata węchu itp.).
    6. W trakcie dnia dziecku może być mierzona temperatura. Jeśli temperatura będzie wyższa niż 37,2 stopnie Celsjusza dziecko jest poddawane izolacji do czasu odebrania przez rodziców. Rodzice powinni odebrać dziecko z objawami przeziębienia w przeciągu maksymalnie 30 minut od poinformowania przez Placówkę.
  5. Realizacja podstawy programowej (bezpłatne 5 godzin) odbywać się będzie od godz. 8:00 do 13:00.
  6. Posiłki: 8:30 – śniadanie, 11:30 – obiad, 13:30 – podwieczorek.
  7. Wyprawka w bieżącym roku szkolnym: strój na zmianę (skarpetki, majtki, bluzka, spodnie), obuwie na zmianę (przewiewne tenisówki lub zapinane kapcie).
  8. Nie przewiduje się leżakowania.
  9. Informacja odnośnie opłat w roku szkolnym 2020/2021 pojawi się pod koniec sierpnia 2020 r.