APEL DO RODZICÓW

APEL DO RODZICÓW

w związku z wydanymi w dniu 27.02.2020 r. rekomendacjami Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej

  • Apelujemy o nieprzyprowadzenie przeziębionych i chorych dzieci do Przedszkola.

  • Apelujemy o częste mycie rąk i przestrzeganie zasad dotyczących higieny osobistej.

  • Jeśli Twoje dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

  • Jeśli Przedszkole zostanie nieprzewidzianie zamknięte rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. A Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U 2017, poz. 1368).

Całodobowa infolinia Ministerstwa Zdrowia

Jak postępować w przypadku zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 ?

tel. 800 190 590

Dyrektor Przedszkola

27.02.2020 r.