Prasa, TV

Finał akcji „5 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom” w ramach „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbywał się w Naszym Przedszkolu.

Strona Akcji (program działań Przedszkola na końcu listy).

Wzmianka w Kurierze Porannym, 08.06.2016r.:
Kurier Poranny wydanie papierowe

Poniżej internetowe relacje medialne.

Relacja ze strony WrotaPodlasia.Pl tutaj.

wrota podlasia relacja

Relacja ze strony Kuriera Porannego tutaj.

kurier poranny relacja

Nasze Przedszkole bierze udział w Projekcie: „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców„.

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-6 lat.

Koordynatorem Projektu w Przedszkolu jest Sylwia Bujnarowska

Strona Internetowa Projektu.

18.05.2016r. w Kurierze Porannym oraz w Gazecie Współczesnej ukazały się artykuły nt. próchnicy u małych dzieci.

Zapraszamy do lektury! (po kliknięciu w artykuł otwiera się w nowym oknie).

Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieciństwo bez próchnicy2

[10.07.2014r.]Kolejny sukces wychowanków Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego w Białymstoku w konkursach plastycznych!

Przedszkolaki wzięły udział w Konkursach organizowanych przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Tematyka konkursu „Kim chcę zostać w przyszłości” dotyczyła różnorodności zawodów w województwie podlaskim. Dzieci z Naszej Placówki marzą o takich zawodach jak: lekarz, strażak, policjant, żołnierz, piłkarz, sędzia, piosenkarka, pilot, baletnica, nauczyciel i… kierownica rajdowy !:) Tematyka konkursu z zakresu przedsiębiorczości dotyczyła racjonalnego planowania swoich wydatków m.in. poprzez oszczędzanie. Dzieci na zajęciach w Placówce własnoręcznie wykonały swoje skarbonki (świnki, krówki i motocykle:)). Zdecydowana większość (dzieci) po udziale w imprezie dysponuje własnymi oszczędnościami!

Zapraszamy do obejrzenia reportażu, w którym nauczycielka oddziału zerowego P. Marta Ostrowska tłumaczy założenia i efekty akcji.

Wywiad na zlecenie Telewizji Polskiej / Oddział Białystok.

Link: (reportaż zaczyna się w min 13, sek. 50 i trwa do końca „Obiektywu”)
http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/10072014-godz-2200/15994191

DSCN5587

Relacja TVP Białystok z „Kobieterii Na Warsztat 4” w Obiektywie 25.01.2014r. Reportaż zaczyna się w min.12 sek. 30 i kończy w min. 15 sek. 40. Dzieci biorące udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez Niepubliczne Przedszkole Rodzinne wypowiadają się na ich temat. Przedszkolakom biorącym udział w zajęciach bardzo się podobały, w szczególności autorska forma prowadzenia zajęc rytmiki po angielsku:) Link do reportażu odsyłający na stronę TVP tutaj

Dnia 30 grudnia 2013 roku w Kurierze Porannym ukazał się artykuł opisujący obchody Specjalna ofertę Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego – Opiekę nad dziećmi w Sylwestra i Nowy Rok!

Dnia 30 grudnia 2013 roku w Serwisie Internetowym Kuriera Porannego ukazał się artykuł opisujący obchody Specjalna ofertę Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego – Opiekę nad dziećmi w Sylwestra i Nowy Rok!

Dnia 31 października 2013 roku w Kurierze Porannym ukazał się artykuł opisujący obchody Święta Dyni w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym!

Dnia 31 października 2013 roku w Serwisie Internetowym Kuriera Porannego ukazał się artykuł opisujący obchody Święta Dyni w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym!

Dnia 15 października 2013 roku w Kurierze Porannym ukazał się artykuł opisujący udział Naszej Placówki w akcji „Ratujmy Kasztany”! (kliknij na skan żeby przeczytać w powiększeniu)

Dnia 14 października 2013 roku w Serwisie Internetowym Kuriera Porannego ukazał się artykuł opisujący udział Naszej Placówki w akcji „Ratujmy Kasztany”!


Młody Wschód, 21 luty 2013r.

W przedszkolu przy Blokowej w Białymstoku nie ma ani jednego telewizora! Dzieci nie tracą czasu na oglądanie bajek. Mają ciekawsze zajęcia, a to, co inne zobaczą w telewizji, mogły poczuć na własnej skórze. Jak na przykład świętowanie Chińskiego Nowego Roku wraz z mieszkańcem Chin! A to wszystko dzięki wizycie praktykantów z zagranicy.

„(…)Pokaż mi, a zapamiętam(…)”

Roman przyjechał z Sewastopolu, znajdującym się na Ukrainie na półwyspie Krymskim, zaś Havier jest mieszkańcem stolicy Chin – Pekinu. Mimo że mieszkają w różnych częściach świata, to wiele ich łączy.

  Mają wysokie zdolności lingwistyczne – przyznaje Karol Halicki, wicedyrektor Przedszkola Rodzinnego.  Havier studiuje język Hiszpański, Roman jest na trzech fakultetach związanych z językami, w tym na literaturze angielskiej. Informację o możliwości skorzystania z ich wiedzy, otrzymaliśmy od międzynarodowej organizacji AIESEC, która specjalizuje się w wymianach narodowościowych. Havier i Roman zostali skierowani do nas, by  uczyć swoich kultur, odegrać rolę posłańców rodzimych obyczajów.

Przedszkole kładzie nacisk na rozwój dzieci, w tym na wielostronną stymulację rozwoju poprzez języki obce. Stałymi elementami nauki są tutaj angielski i rosyjski. Oferta została rozszerzona także o chiński i ukraiński, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki wizycie gości zza granicy dzieci mogły nie tylko oswoić się z językiem. Zniknął także strach przed egzotycznym wyglądem, który prezentował gość ze Wschodu. Współpraca była owocna również dla nauczycieli, którzy mogli na bieżąco ćwiczyć swoje umiejętności, m.in. w zakresie języka angielskiego.

  Czasami nie zrozumiemy się do końca i wynikają z tego zabawne sytuacje  śmieje się Justyna Krajewska, nauczycielka. – Nikt się jednak nie denerwuje, jest przy tym sporo śmiechu i dzięki temu wszystko odbywa się bardziej naturalnie. Fantastyczne jest też to, że  dzieci czerpią z samego źródła wiedzę o kulturze i obyczajach innych narodowości. Są bardzo mocno stymulowane językowo. Bardzo ładnie zapamiętują nowe słowa, liczby czy kolory.

Zarówno dyrekcja, jak i kadra pedagogiczna była zachwycona podejściem chłopców do dzieci, ich otwartością a także śpiewem Haviera, który nie omieszkał zaprezentować typowej chińskiej piosenki. Jak się okazuje, chłopcy również mają pozytywne wrażenia z pobytu.

  Bardzo dobrze nam się pracuje z dziećmi, to pasja i świetne doświadczenie – wyznaje Roman po polsku, ale z odpowiednim dla siebie akcentem, bo chociaż jest u nas zaledwie od miesiąca, to dość dobrze rozumie nasz język i stara się odpowiadać za jego pomocą.

 — Byłem mile zaskoczony Polską, to świetne miejsce, ludzie są uśmiechnięci — stwierdza Havier i zgodnie z Romanem obiecują ponowną wizytę w naszym kraju.

Chłopcy byli bardzo profesjonalni, co wpłynęło na pracę bezpośrednio z dziećmi.

  Pomijając wygląd czy narodowość, to sam fakt, że mężczyzna uczy w przedszkolu ma swój pozytywny oddźwięk w zachowaniu dzieci – zauważa Karol Halicki. — Dzieci są jakby bardziej grzeczne, uważniej się słuchają. I nie dochodzi do emocjonalnego szantażu poprzez płacz w stylu „weź mnie na ręce, bo nic nie zjem”.

„(…)Zaangażuj mnie, a zrozumiem”

Trzy- i czterolatki podczas wizyty praktykantów, ćwiczyły pismo ideograficzne i bawiły się w ukraińskie zabawy. Świętowały także wspólnie Chiński Nowy Rok. Na pytanie czy podobały im się chwile spędzone z Havierem i Romanem, odpowiadają radosnym chórem „taaaak!”

Chłopcy wyjeżdżają do rodzinnych krajów, ale zarówno oni, jak i dzieci na długo zapamiętają wspólne chwile, a nauka, którą z nich wyniosły na pewno nie pójdzie w las. Tymczasem przez najbliższe dni przedszkole wróci do stałych rytuałów, dzieci będą spędzać czas, bawiąc się, grając w szachy czy warcaby, czekając na kolejne wizyty. Po dwutygodniowej przerwie zawitają do nich nowi goście, tym razem Chinka i Indonezyjczyk.

Iwona Koniuch

Zdjęcia z Romanem i Havierem dostępne w Galerii!

 

Dnia 6 lutego 2012 roku w Kurierze Porannym ukazał się krótka informacja prasowa o Naszym Przedszkole, które jako pierwsze w Białymstoku wprowadziło naukę 4 języków obcych. Na zdjęciu Havier (Pekin) i Roman (Sewastopol).

Dnia 8 grudnia 2012 roku w Kurierze Porannym ukazał się artykuł wspierający udział Naszej Placówki w konkursie Aquafresh!

Dnia 7 grudnia 2012 roku w Serwisie Internetowym Kuriera Porannego ukazał się artykuł wspierający udział Naszej Placówki w konkursie Aquafresh!


Miło nam poinformować, że dnia 13 lipca 2012 roku w Kurierze Porannym ukazał się artykuł o Naszym Przedszkolu.

Zapraszamy do lektury:


W dniu 1 czerwca 2012 mieszkańcy osiedla Wysoki Stoczek poznali Nasze Przedszkole dzięki kampanii ulotkowej, która trwała przez 2 tygodnie.

Poniżej prezentujemy Naszą ulotkę: