Zdjęcie do odbioru

Prosimy rodziców o odbiór u wychowawczyń zdjęcia grupowego z Dnia Nauczyciela. Zdjęcie przysługuje każdemu dziecku, także nieobecnemu na zdjęciu.

Pizza w oddziale „BABY BEETLES”

24.10.2017r. o godz. 9:30 dzieci z oddziału „BABY BEETLES” (oraz te, które nie były na warsztatach w kwietniu) pójdą do Pizzerii Da Grasso przy ulicy Antoniuk Fabryczny 34 (500 metrów od Przedszkola) na zorganizowane warsztaty z robienia pizzy – „Mały Kucharz”

„W ramach zajęć dzieci nauczą się samodzielnie przygotować pizzę JUNIOR o średnicy 24 cm.
Dzieci poznają zawód kucharza oraz narzędzia kuchenne niezbędne do przygotowania pizzy: stolnicę, wałek do ciasta, tacę. Dzieci przebrane w specjalne fartuszki i czapki szefa kuchni samodzielnie przygotują placki na pizze oraz różne dodatki i przy asyście  pizzermana przygotują prawdziwie włoskie danie. Potrawa następnie zostanie upieczona przez obsługę w piecu i podana dziecku do zjedzenia. Po zakończonych warsztatach każde dziecko otrzymuje Dyplom Małego Kucharza oraz balon Da Grasso.”

Podręczniki w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 w przedszkolu korzystamy z następujących podręczników:

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne:
BOX Tropiciele 3-latka
BOX Tropiciele 4-latka
BOX Tropiciele 5-latka

MAC:
BOX dla 5-latka (różowy)
BOX dla 6-latka (niebieski)

Do języka angielskiego wykorzystujemy podręczniki: Oxford University Press („Playtime”), WSiP („Angielski dla starszaków ćwiczenia+podręcznik”), Dwujęzyczne Przedszkole (Baby Beatles, Tom and Kery), MAC kursy na poziomie A i B (Kraina Przedszkola).

Wszystkie dzieci otrzymały własne boxy, które są podpisane ich imieniem i nazwiskiem. Boxy zostały dobrane dzieciom przez nauczycielki w oparciu o indywidualne możliwości każdego wychowanka. Podczas indywidualnych zebrań z rodzicami podręczniki są przedstawianie i omawiane w świetle aktualnej diagnozy funkcjonalnej dziecka. W miarę kończenia kolejnych zeszytów ćwiczeń zeszyty są oddawane rodzicom celem utrwalania wiedzy w domu.

Nauczycielki