pizza da grasso

4.05.2017r. o godz. 9:45
starszaki z Przedszkola idą do Pizzerii Da Grasso przy ulicy Antoniuk Fabryczny 34 (500 metrów o
d Przedszkola) na zorganizowane warsztaty z robienia pizzy – „Mały Kucharz”

„W ramach zajęć dzieci nauczą się samodzielnie przygotować pizzę JUNIOR o średnicy 24 cm.
Dzieci poznają zawód kucharza oraz narzędzia kuchenne niezbędne do przygotowania pizzy: stolnicę, wałek do ciasta, tacę. Dzieci przebrane w specjalne fartuszki i czapki szefa kuchni samodzielnie przygotują placki na pizze oraz różne dodatki i przy asyście  pizzermana przygotują prawdziwie włoskie danie. Potrawa następnie zostanie upieczona przez obsługę w piecu i poda
na dziecku do zjedzenia. Po zakończonych warsztatach każde dziecko otrzymuje Dyplom Małego Kucharza oraz balon Da Grasso.”

teatrzyk 27.04.2017

27.04.2017r. (czwartek) do Przedszkola przyjeżdża teatr „SSMYK” z przedstawieniem „Moja ojczyzna„. Początek przedstawienia o godz. 13:00.

„Bajka opowiada o chłopcu, który nie świadom swojego pochodzenia, nie wiedział nawet w jakim mieszka kraju. Dzięki magii teatru przenosi się on w różne miejsca, i coraz więcej dowiaduje się o swojej ojczyźnie. Dzieci wraz z nim przypominają sobie barwy narodowe oraz inne symbole, uczą się też pewnych przystępnych historycznych faktów. Końcowym efektem jest duma i szacunek do swojego kraju.”

Bazyliszek

Teatr KRAK-ART z Krakowa zaprasza na Przedstawienie artystyczne pt. „Bazyliszek” Przedstawienie odbędzie się w Naszym Przedszkolu 20.04.2017 r. tj. czwartek godz. 12:00

Ekozdzisław 2017

12.04.2017r. o godz. 12:00 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zagości Teatr „akada”. Wszystkie przedszkolaki obejrzą spektakl pt. „EKOZDZISŁAW i jego dobre rady na odpady”.

„Matka Natura od dłuższego czasu otrzymuje niepokojące wieści dotyczące stanu przyrody. Okazuje się, że ktoś bezkarnie zostawia śmieci w lesie, nad rzeką aż roi się od butelek po napojach i opakowaniach po słodyczach, a na łące nie ma nawet skrawka czystego miejsca… Tylko jedna osoba w całym Królestwie Natury potrafi wykryć sprawcę tych występków i nauczyć innych, jak należy dbać o przyrodę. Tym kimś jest Ekozdzisław – mądry i odważny rycerz Jej Wysokości Matki Natury. Na miejscu okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta, ponieważ zamieszany jest w nią złośliwy i niezwykle przebiegły Lord Niedbajło. Nie dość, że sam nie dba o porządek, to jeszcze prowadzi firmę „Gdzie Popadło” zajmującą się „śmieceniem na życzenie” i „wyrzucaniem na żądanie”.

„Oprócz aktualnych treści, dodatkowymi aututami przedstawienia jest galeria barwnych postaci (m.in. Sowa, redaktorka „Leśnego Echa”, zapominalski jeż Jerzy – biznesmen, założyciel spółki „Zielone Jabłuszko” oraz wiele innych). Ponadto widzowie w przystępny i zabawny sposób dowiedzą się, dlaczego należy segregować śmieci, co zrobić, by było ich mniej, co to jest „recykling” i odnawialne źródła energii. Wszystko to opowiedziane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem.”

„Mamy nadzieję, że spektakl przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród podopiecznych Przedszkola.

Aktorzy”

Ewa

Mamy jeszcze więcej anglistów!

Dowiedz się dlaczego nasza nowa nauczycielka języka angielskiego jest wyjątkowa:)

Zajrzyj do zakładki „KADRA” i przeczytaj parę słów o Pani Ewie.

(Pani Ewa pracuje głównie z dziećmi z oddziału zerowego.)