Kopciuszek

10.06.2016r. (piątek) o godz. 14:00, do Przedszkola przyjeżdża teatrzyk z przedstawieniem pt. „Kopciuszek

Adaptacja sceniczna jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni dla dzieci.

„Prześladowana przez złą macochę i jej zarozumiałe córki, sierota, pogardliwie nazywana Kopciuszkiem, jest wykorzystywana do najcięższych prac domowych.
Śliczna i dobra, musi zostać w domu, gdy siostry jadą na bal do królewicza. Dobra wróżka jednak za sprawą czarów ubiera ją w piękny strój i wysyła na bal, skąd przykazuje wrócić przed północą. Uwagę przyciągają przepiękne stroje i bogata, ręcznie malowana scenografia.
Widzowie przekonują się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.”

Bębny Afryki Zachodniej

bebny14.06.2016r. o godz. 9:00
Przedszkolu odbędą się warsztaty muzyczne.

Temat zajęć: „Bębny Afryki Zachodniej„.

W trakcie zajęć dzieci będą przebierane za Afroamerykanów!

TEATR PROFILAKTYCZNY

telefony alarmowe31.05.2016r. Przedszkole odwiedzi Teatr Profilaktyczny z przedstawieniem „Egzamin z bezpieczeństwa tygrysa Beniamina”. Występ o godz. 14:00.

„Poznając przygody tygryska Beniamina dzieci poznają podstawowe zasady przestrzegania bezpieczeństwa w domu, w szkole i na ulicy. Dzieci dowiedzą się, że nie wolno chodzić samemu przez ciemny park, wsiadać do samochodu obcych osób, ani niczego od nich brać. Widzowie utrwalą również zasady przechodzenia przez jezdnię oraz sposoby wzywania pomocy. Celem głównym jest uwrażliwienie dzieci na kontakt z osobą nieznajomą, unikanie sytuacji trudnych i niebezpiecznych, a także utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.”

egzamin z bezpieczeństwa Tygryska Bieniamina

Dzieciństwo bez próchnicy

Nasze Przedszkole bierze udział w Projekcie: „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców„.

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-6 lat.

Koordynatorem Projektu w Przedszkolu jest Sylwia Bujnarowska

Strona Internetowa Projektu.

18.05.2016r. w Kurierze Porannym oraz w Gazecie Współczesnej ukazały się artykuły nt. próchnicy u małych dzieci.

Zapraszamy do lektury! (po kliknięciu w artykuł otwiera się w nowym oknie).

Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieciństwo bez próchnicy2

Dzień Matki 2016

23,24 i 25 maja 2015 w Naszym Przedszkolu
odbędą się uroczystości z okazji Dnia Mamy.

Dzieci przygotowały wyjątkowy program artystyczny, który zaprezentują swoim mamom:.
-dzieci z oddziału 2-latków 23.05.2015r. o godz. 14:30.
-dzieci z oddziału 3-latków 24.05.2015r. o godz. 14:30.
-dzieci z oddziału 4-latków 25.05.2015r. o godz. 14:00.
-dzieci z oddziału 5-latków 25.05.2015r. o godz. 15:00.

Dzieci w dniu uroczystości obowiązuje stroje odświętne (biała koszula).

ZAPRASZAMY !

Nauczycielki

Warsztaty Kulinarne

11855logo31.05.2016r. (wotrek)
godz. 9:00 i 10:00

WARSZTATY KULINARNE PROWADZONE PRZEZ PRACOWNIKÓW CUKIERNI SŁODKA DAMA

TEMAT ZAJĘĆ: „MINIONKI”

FERDANDO PRZEPĘDZA LENIA

12.05.2016r. o godz. 9:30 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zagości Teatr „akada”. Wszystkie przedszkolaki obejrzą spektakl pt. „FERDANDO PRZEPĘDZA LENIA”.

„Pójście do szkoły i przedszkola często przeraża dzieci. Mały Wilczek Hieronim pokaże dzieciom, że nie taki Diabeł straszny…… Fernando jest przyjacielem Wilczka, który jest bardzo leniwy. Nie lubi wstawać rano, nie chce chodzić do szkoły, nie chce się uczyć. Fernando pokaże przyjacielowi plusy wynikające z chodzenia do szkoły i zachęci do zdobywania wiedzy. Zdradzi też swój sekretny przepis…..przepis na udany dzień w szkole. Otóż wystarczy: jeden uśmiech, szczypta humoru, trochę żartów, ogrom ciekawości świata – i gotowe!
Fernando jest bardzo dobrym uczniem. Okazuje się, że geografia jest jednym z ulubionych przedmiotów szkolnych Fernando. Dużo podróżuje i zna wiele języków. Pokaże, że zdobyte w szkole umiejętności są bardzo ważne w życiu codziennym. Z racji tego, że uwielbia podróże – bardzo przydatne okażą się zdobyte wiadomości o innych krajach, m.in. języki obce, geografia. Jaki talent obudzi w sobie Wilczek Hieronim? Czy Fernando przepędzi lenia drzemiącego w Małym Wilczku?”

Biblioteka V 2016

Na dzień 8.06.2015r. zaplanowano wyjście starszaków do Biblioteki na zajęcia biblioteczne.

Wyjście o godzinie 9:20.