papier

W dniu 1.12.2015r. w Tutejszej Placówce odbędą niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne. Dzieci z Przedszkola (wszystkie oddziały po kolei) będą samodzielnie CZERPAĆ PAPIER.

papier czerpanyDzieci podczas zajęć zapoznają się z dziejami powstania papieru i początkami piśmiennictwa. Wychowankowie własnoręcznie wykonają papier metodą, która nie zmieniła się od 2000 lat!

Dzieci po uzyskaniu papieru w procesie czerpania będą samodzielnie podpisywać go swoimi imiona PRAWDZIWYM GĘSIM PIÓREM.

papier czerpany 2Każda karta po wysuszeniu zostanie zalakowana specjalną pieczęcią lakową.

Papier czerpany będzie z pulpy papierowej uzyskanej z makulatury (materiał w 100% ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego).

Produkcja papieru w Przedszkolu ruszy niezwłocznie po śniadaniu tj. o godz. 9:00.

W dniu 27.11.2015r. (piątek) wszystkie dzieci obejrzą spektakl pt. „Żywa woda„.

żywa woda…jest to baśń polska o trzech synach, którzy muszą udać się w podróż, i odnaleźć źródło żywej

wody, aby uratować matkę. Podczas wędrówki dwóch z braci zamienia się w kamień. Najmłodszy z

braci mimo przeciwności losu postanawia odnaleźć źródło samodzielnie.

Opowieść ta uczy widza, że nie kosztowności i wygody są ważne w życiu, ale rodzina i przyjaciele.

świece

W środę (18.11.2015r.) odbędą się „Warsztaty Świecowe”.

warsztatyswiecowe_bcgPodczas warsztatów produkcji świec, dzieci zapoznają się z historią świec, ich dawnym zastosowaniem oraz techniką ich wykonania, temperaturą topnienia i obróbką parafiny, a także zasadami bezpiecznego postępowania.

Dzieci wykonają własne świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów, produktów wzbogacających ich wygląd – w różnych formach i kształtach, wg preferencji i gustu każdego dziecka! Swoje dzieło każdy będzie mógł zabrać do domu na pamiątkę.

Zajęcia przeprowadzą goście z Inowrocławia.

stomatolog

Na dzień 16.11.2015r. (poniedziałek) zaplanowano przegląd stomatologiczny. Badanie poprzedzone będzie zajęciami nt. higieny jamy ustnej, które poprowadzi DENTYSTA.

Każde dziecko otrzyma zaświadczenie o stanie uzębienia (do odbioru u nauczycielek).

logo blokowa dental

*UWAGA! Osoby nieobecne w tym dniu w Przedszkolu mogą wykonywać bezpłatny przegląd stomatologiczny bezpośrednio w gabinecie Pani stomatolog, po wcześniejszym umówieniu się z lekarzem. Numer kontaktowy do gabinetu 503 150 313.