straż pożarna

logo straży pożarnejNa dzień 28-go października 2015r. zaplanowanopzu_logo_rgb ciekawy wyjazd edukacyjny do Remizy Strażackiej przy ul. Gen. Andersa

Wycieczka dofinansowana w 100% przez PZU SA.

(PZU SA ubezpiecza wszystkie dzieci zapisane do tut. Placówki.)

W wycieczce uczestniczyć będą wszystkie dzieci z Przedszkola.

Autokar podstawiany będzie pod Przedszkole w dniu wyjazdu o godz. 8:45.

Powrót ok. godz. 11:00-11:30.

swiss contribution

Nasze Przedszkole bierze udział w Projekcie: „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców„.

Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

Cele bezpośrednie Projektu to:

1. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat
2. wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej oraz współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Koordynatorem Projektu w Przedszkolu jest Sylwia Bujnarowska.

Strona Internetowa Projektu.

Po Polsce podróże

15.10.2015r. o godz. 9:15 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zagości Teatr „akada”. Wszystkie przedszkolaki obejrzą spektakl pt. „Po Polsce podróże małe i duże”.

„Każde dziecko zna legendę o Smoku Wawelskim. Dlatego my zapraszamy publiczność na opowieść o Smoku… Bazylim. Nasz bohater przybywa z zagranicy, by odwiedzić swego dziadka Smoka Wawelskiego. Jednak na początku wyprawy okazuje się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie łatwa, bo ktoś za wszelką cenę zechce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił do grodu księcia Kraka.
Bazyli nie zraża się jednak niepowodzeniem i z pomocą m.in. Złotej Rybki, Syrenki Warszawskiej oraz dzieci próbuje dotrzeć do celu swej podróży.”

żołędzie

żołędzieNasze Przedszkole bierze udział w akcji zbierania żołędzi zwierzętom z białostockiego ZOO Akcent! Żołędzie to cenna, naturalna pasza dzikich zwierząt. Owoce dębu zawierają dużo związków mineralnych niezbędnych w diecie żubrów, jeleni i dzików.

Celem akcji jest rozwijanie u dzieci proekologicznych zachowań, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka korzystania z zasobów przyrody.

zwierzętaZachęcamy rodziców do włączenia się do akcji! Żołędzie przekażemy do ZOO pod koniec października.

ZDJĘCIA Z AKCJI ZBIERANIA ŻOŁĘDZI TUTAJ                                                                               wychowawczyni, Sylwia Bujnarowska

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców dzieci z grupy „0” (roczniki 2009, 2010).

Zebranie odbędzie się 8.10.2015r. (czwartek) o godz. 16:00.

wychowawczyni, Emilia Bukanowska