Zaproszenie dla rodziców

Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci?

Zapraszamy rodziców:

• dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz
  • dzieci sprawiających trudności wychowawcze

na cykl 6 spotkań ze specjalistami
Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1

Program zajęć oparty jest na metodzie Carole Sutton.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 06.10.2015r. o godzinie 17:00
Zapisy w Rejestracji Poradni do 30.09.2015r.

Udział w zajęciach bezpłatny

Drogowy zawrót głowy

AKADA LOGO24.09.2015r. o godz. 10:30 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zagości Teatr „akada”. Wszystkie przedszkolaki obejrzą spektakl pt. „Drogowy zawrót głowy- czyli jak Krzyś trafił bezpiecznie do domu.”.

.
Mały Krzyś który nie słuchał nikogo i którego ulubionym zajęciem były psoty, każdego dnia z podniesioną głową maszerował do szkoły nie przestrzegając kompletnie zasad ruchu drogowego, pewnego dnia napotkał pana policjanta który pouczył małego Krzysia odnośnie tych zasad i prawidłowego poruszania się po jezdni. Jednak chłopiec szybko zapomniał o lekcji którą usłyszał, aż do wieczora… kiedy to w śnie zmęczony chłopiec przenosi się do niezwykłej krainy, pełnej dziwnych stworzeń które żartują z małego chłopca i nie rozumieją jak można nie przestrzegać zasac ruchu drogowego. Chłopiec czuje się samotny i pragnie wrócic jak najszybciej do domu jednak droga nie jest prosta, czeka na niej wiele przygód, wiele zagadaek i wiele nauki. Mianowicie do domu prowadzi ta droga którą chłopiec pokona przestrzegając wszelkich zasad bezpieczeństwa. Niesforny chłopiec nie potrafi sam rozwiązać tego problemu gdyż nigdy się do nich nie stosował, będzie potrzebował pomocy dzieci. Czy uda mu się trafić do domu? Czy rozwiąże napotkane zagadki? Czy wyciągnie lekcje ze swojej podróży? Tego się nie dowiemy jak się nie przekonamy.

Na spektakl zostaną zaproszone

wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola.

książki 2015/2016

W Roku Szkolnym 2015/2016 w Przedszkolu będziemy korzystać z następujących podręczników: WSiP („Tropiciele”, uzupełniające karty z „Wesołego Przedszkola”), uzupełniające karty z MAC („ABC Smyka”), dla najmłodszych PWN i Zielona Sowa („Uniwersytet Malucha”) oraz do języka angielskiego Oxford University Press („Playtime”) oraz WSiP („Angielski dla starszaków ćwiczenia+podręcznik”).

Oddział 2-latków – PWN („Uniwersytet Malucha” 2-latka), elementy WSiP („Wesołe Przedszkole i Przyjaciele” 3-latka), Zielona Sowa Książeczka 2-latka, 4 dodatkowe zeszyty ćwiczeń z kolorowankami.
Oddział 3-latków – WSiP („BOX Tropiciele 3-latka”).
Oddział 4-latków – WSiP („BOX Tropiciele 4-latka„).
Oddział 5- i 6-latków (tzw. „zerówka”) – WSiP („BOX Tropiciele Roczne Przygotowanie Przedszkolne„), uzupełniające karty z MAC („ABC Smyka Roczne przygotowanie przedszkolne„).
Język Angielski: WSiP („Angielski dla starszaków” ćwiczenia+podręczniki)
Oxford University Press („Playtime” ćwiczenia + podręczniki).

WSZYSTKIE BOXY DZIECI OTRZYMUJĄ BEZPŁATNIE !!!

/nie dotyczy książek do j. angielskiego/