Origami

Z ostatniej chwili!
24.02.2014r. otrzymaliśmy wiadomość o tym, że Zuzanna Adamczyk, Damian Hofman i Sebastian Jackowski, wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego, zostali laureatami VIII Regionalnego Konkursu „Mistrz Origami”. Patronat nad Konkursem objęła Ambasada Japonii w Polsce, Wojewoda Podlaski, Podlasku Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Wydział Prewencji KWP w Białymstoku.

Wręczenie nagród laureatom 7.03.2015r. w siedzibie Organizatora – SP Nr 47, o godz. 10:00.
Dzieci do Konkursu przygotowały Nauczycielki Przedszkola: P. Milena Chylińska, P. Emilia Bukanowska, P. Karolina Sadowska.

Człowiek Orkiestra

człowiek_orkiestra9 marca (poniedziałek) o godz. 11:00 do Naszego Przedszkola przyjedzie CZŁOWIEK ORKIESTRA Pan Wiesław Pyzalski.

Pan Orkiestra wykona niesamowite show muzyczne. Będzie grał jednocześnie na 8 instrumentach.

Pokaz obejrzą wszyscy Wychowankowie Placówki.

Papier

W dniu 18.03.2015r. w Tutejszej Placówce odbędą niezwykle ciekawe zajęcia edukacyjne. Dzieci z Przedszkola (wszystkie oddziały po kolei) będą samodzielnie CZERPAĆ PAPIER.

papier czerpanyDzieci podczas zajęć zapoznają się z dziejami powstania papieru i początkami piśmiennictwa. Wychowankowie własnoręcznie wykonają papier metodą, która nie zmieniła się od 2000 lat!

Dzieci po uzyskaniu papieru w procesie czerpania będą samodzielnie podpisywać go swoimi imiona PRAWDZIWYM GĘSIM PIÓREM.

papier czerpany 2Każda karta po wysuszeniu zostanie zalakowana specjalną pieczęcią lakową.

Papier czerpany będzie z pulpy papierowej uzyskanej z makulatury (materiał w 100% ekologiczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego).

Produkcja papieru w Przedszkolu ruszy niezwłocznie po śniadaniu tj. o godz. 9:00.