Cyfrowe Planetarium

logo-Astropark-mini25.09.2014r. o godz. 14:00 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbędą się wyjątkowe zajęcia edukacyjne. Tematyka zajęć dotyczyć będzie budowy Wszechświata oraz rodzaju gwiazd i planet w Naszej Galaktyce. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Cyfrowego Planetarium Astropark przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi edukacyjnych służących popularyzacji astronomii oraz przyrody. Podczas zajęć wyświetlone zostaną filmy iaobrazy na sferycznym ekranie (7m x 7m x 3m), co ułatwi przyswajanie wiedzy przez oddziaływanie wielozmysłowe.

Zajęcia prowadzonego przez Astropark zostaną poprzedzone lekcjami o tematyce kosmicznej.

Zajęcia IPN

ipn-logo

2.10.2014r. o godz. 9:15 waNiepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbędą się specjalne zajęcia edukacyjne, poświęcone tematyce historycznej. Zajęcia poprowadzi pracownik Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział w Białymstoku).

Treści przekazywane przez urzędnika dla najmłodszych będą dostosowane do poziomu emocjonalnego kilkulatków i mają na celu propagowanie wiedzy oadziejach ojczystych oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci.

Ponadto w trakcie zajęć edukacyjnych wyświetlony zostanie film animowany pt. „Polak Mały” oraz wręczone zostaną każdemu dziecku książeczki pt. „Polskie symbole narodowe”, puzzle i gry. Pracownik IPN dołoży wszelkich starań, aby w/w materiały dydaktyczne posłużyły do utrwalenia wśród najmłodszych postaw patriotycznych.

Realizowane zajęcia będą zgodne z ustawą o działalności IPN oraz zaRozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 maja 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, tj. z (Nową) Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla Przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. Realizowane zajęcia są zbieżne z celem nra9apodstawy wychowania przedszkolnego oraz w całości wypełniają tematykę określoną waobszarze nr 15, tj. „Wychowanie rodzinne, obywatelskie iapatriotyczne”.

Wycieczka do Parku Dinozaurów

Z okazji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego 2014/2015 na dzień 17.09.2014r. zaplanowano ciekawy wyjazd edukacyjny do  Jurajskiego Parku Dinozaurów – Muzeum Dziejów Ziemi.

Na spotkanie z dinozaurami pojadą wszystkie dzieci z Przedszkola.

Autokar Podlasie-Express zostanie podstawiony pod Przedszkole o godz. 9:30.

Na miejscu zostanie przygotowany obiad: kiełbaski pieczone na ognisku, filety z kurczaka z rusztu, delikatna karkówka z grilla, pieczywo, napoje, keczup.

Wycieczka bez udziału rodziców. Powrót – godz. 12:30.

UWAGA!!!
WYJAZD POŁĄCZONY Z PASOWANIEM NA PRZEDSZKOLAKA!!!

c221a382