ADAM SIEMIEŃCZUK

23.05.2014r. o godz. 11:00 do Przedszkola przyjedzie pisarz bajek dziecięcych Pan Adam Siemieńczuk, wraz z 7-letnią Marysią, córeczką Pani Anny Pawłowskiej – Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Goście będą czytać dzieciom z Naszego Przedszkola opowieść o „Misiu Teddym„. Pani Anna Pawłowska przygotowała wychowankom placówki ekologiczną niespodziankę:)

Adam Siemieńczyk w bajkowej formie opisuje skutki selektywnej zbiórki odpadów. Mylą się ci, którzy sądzą, że nie można przedstawić dzieciom przystępnie zalet recyklingu. Dodatkową zaletą bajki jest tekst w 4 językach – polskim, esperanto, niemieckim i angielskim. Nad tłumaczeniami pracowali niemieccy i angielscy tłumacze aby język używany w bajce był językiem dziecinnym, a nie literackim. Piękne ilustracje stworzyła Marta Wierzbowska. Oddajemy w Wasze ręce już drugą bajkę napisaną współcześnie. Mamy nadzieję, że w grudniu dołączymy do serii trzecią pozycję – „Przygody Kuki”. Książki te są świadectwem pracy wielu wolontariuszy i dlatego proponujemy je przede wszystkim tym, którzy powtarzają slogany o świecie pełnym komercji.www.espero.bialystok.pl, Białostockie Towarzystwo Esperantystów, 22.05.2014r.

Adam Siemieńczuk urodził się w Gródku. Jest poetą, eseistą, grafikiem i animatorem kultury. Kiedy wyjechał do Wielkiej Brytanii, założył tam platformę współpracy artystów PoEzja Londyn. Obecnie jest znana w środowisku emigranckim nie tylko w Anglii. Na swoim koncie Siemieńczyk ma dużo nagród, m.in. dyplom ministra kultury za propagowanie kultury polskiej na terenie Wysp Brytyjskich. Opublikował książki: „Powiedz mi kim jesteś”, „Pomiędzy”, „Zakrzyki”, „Piękni ludzie – poeci mojej emigracji”.” Gazeta Współczesna, 24.10.2013r.

Po przeczytaniu opowiadania przewidujemy krótki quiz z nagrodami. Tematem pytań będzie oczywiście segregacja odpadów.

Anna Pawłowska – opis działalności na stronie Urzędu Miejskiego w Białymstoku [tutaj]

Bibliotek Miejska – http://w.bibliotece.pl/books/91e31acab5764da3a1df2ee0fcb3e919/

Impreza bez udziału rodziców.

[foto]

ZOO

Z okazji Dnia Dziecka na dzień 02.06.2014r. zaplanowano ciekawy wyjazd edukacyjny do białostockiego ZOO Akcent.

Do ZOO pojadą wszystkie dzieci z Przedszkola.

Autokar Podlasie-Express zostanie podstawiony pod przedszkole już o godz. 9:30.

Powrót zaplanowano na godz. 11:30.

zoo

Max Dance 2x więcej

logo_Max-Dance-Studio_BiałystokDWA RAZY WIĘCEJ zajęć tanecznych w czerwcu 2014r. !!!

Pani Magda z MaxDance poprowadzi w czerwcu 2x więcej zajęć tanecznych dla wychowanków Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego.

Zajęcia odbędą się:

• 21.05.2014r. (środa) o godz. 10:00,
  • 28.05.2014r. (środa) o godz. 10:00,
  • 2.06.2014r. (poniedziałek) o godz. 10:00,
  • 4.06.2014r. (środa) o godz. 10:00,
  • 11.06.2014r. (środa) o godz. 10:00, odwołane
  • 13.06.2014r. (piątek) o godz. 10:00,
  • 18.06.2014r. (środa) o godz. 10:00,
  • 20.06.2014r. (piątek) o godz. 10:00,
  • 23.06.2014r. (poniedziałek) o godz. 10:00, <- odrabiane zajęcia z 11.06
  • 25.06.2014r. (środa) o godz. 10:00.

26.05.2014

26 maja 2014 w Naszym Przedszkolu odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dzieci przygotowały wyjątkowy program artystyczny, który zaprezentują rodzicom o godz. 13:00.

Następnie odbędą się zajęcia pokazowe w poszczególnych oddziałach.
Oddziały 2- i 3- latków będą uczyły się języka angielskiego, a dzieci z oddziałów 4- i 5,6- latków wezmą udział w „Morskich Przygodach”, czyli tzw. zabawach fundamentalnych.

Uroczystość przewidziana jest do godziny 14:30.

Zapraszamy Mamy i Tatusiów do wspólnej zabawy.

Rada Pedagogiczna NPR

Ekozdzisław

30.05.2014r. o godz. 9:30 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zagości Teatr „akada”. Wszystkie przedszkolaki obejrzą spektakl pt. „EKOZDZISŁAW” i jego dobre rady na odpady.

„Matka Natura od dłuższego czasu otrzymuje niepokojące wieści dotyczące stanu przyrody. Okazuje się, że ktoś bezkarnie zostawia śmieci w lesie, nad rzeką aż roi się od butelek po napojach i opakowaniach po słodyczach, a na łące nie ma nawet skrawka czystego miejsca… Tylko jedna osoba w całym Królestwie Natury potrafi wykryć sprawcę tych występków i nauczyć innych, jak należy dbać o przyrodę. Tym kimś jest Ekozdzisław – mądry i odważny rycerz Jej Wysokości Matki Natury. Na miejscu okazuje się jednak, że sprawa wcale nie jest taka prosta, ponieważ zamieszany jest w nią złośliwy i niezwykle przebiegły Lord Niedbajło. Nie dość, że sam nie dba o porządek, to jeszcze prowadzi firmę „Gdzie Popadło” zajmującą się „śmieceniem na życzenie” i „wyrzucaniem na żądanie”.

Oprócz aktualnych treści, dodatkowymi aututami przedstawienia jest galeria barwnych postaci (m.in. Sowa, redaktorka „Leśnego Echa”, zapominalski jeż Jerzy – biznesmen, założyciel spółki „Zielone Jabłuszko” oraz wiele innych). Ponadto widzowie w przystępny i zabawny sposób dowiedzą się, dlaczego należy segregować śmieci, co zrobić, by było ich mniej, co to jest „recykling” i odnawialne źródła energii. Wszystko to opowiedziane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem.

Mamy nadzieję, że spektakl przyczyni się do świadomości ekologicznej młodych widzów i stanie się doskonałym wstępem do zajęć o treści ekologicznej.”

Poradnia

Z dniem 01.05.2014r. rozpoczęła działalność Niepubliczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Białymstoku. Poradnia realizuje bezpłatne zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

www.ppp1.pl